"Mindig utólag
tudni biztosan, mi lett volna a jó,
mintha ismeretlen városban távolodna
az ember egyre saját lelkétől, összehajtott
térképpel, nyakában színes sállal."
Tóth Krisztina 50 éves. Jó tíz éve váltottunk néhány üzenetet, amikor is egy kiadó megkért, javasoljak mai magyar költőket egy készülő nemzetközi antológia számára, eredetiben és fordításban. Az egyik javaslatom Tóth Krisztina lett. Bevallom, nem ismerem jól a műveit: egy-két novellát, néhány verset olvastam tőle - ez a hátránya, ha az ember nincs benne a vérkeringésben. Most, hogy a F-B-on olvastam egy összegző cikket a születésnapja alkalmából, egyik versének e néhány sora megállított.
Miért is torpanunk meg néha egy verssor, prózarészlet vagy kép előtt? Mert összecseng pillanatnyi hangulaunkkal, esetleg válaszol ki nem mondott kérdéseinkre. A költő, író, a művész megtalálta a szavakat, a színeket és formákat, melyeket mi hiába kerestünk.
Hányszor felvetődik bennünk a "mi lett volna, ha...", főleg az idő eljártával. Amikor is változtatásra, javításra már vajmi kevés lehetőségünk maradt.
Távolodunk-e egyre saját lelkünktől, létünk ismeretlen városában bolyongva, melynek térképét is elfelejtettük széthajtogatni?...
és ez a verse...? : https://www.youtube.com/watch?v=VjbHydp1pr4&feature=share
VálaszTörlésMeghallgattam...Meg még párat.:)Kösz a tippet=linket!
Törlésrhumel
Tetszett. Megnéztem egy interjút is: érdekes gondolatok vetődtek fel!
TörlésKöszönöm a linket!
hol az interjú?
Törlésugye nem a tegnapi, Születésnapi (köszöntő)interjúra gondoltál - a PIMben... az még nem hiszem, hogy fent van.
TörlésUgyanott, a Youtube-on, Alindànàl. Régebbi.
Törlésja, de hát tegnap volt 50...azért most ez a nagy cécó :)
VálaszTörlés